Potrzebny jest ten trud i wysiłek, w którym cały człowiek doznaje radości panowania nad sobą oraz pokonywania przeszkód i oporów.

WSPÓLNOTA KOŚCIOŁA DOMOWEGO

Najbliższe spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła odbędzie się 14 kwietnia 2019r. - w niedzielę po Mszy wieczorowej (około 17:00)
– odbędzie się ono w salce parafialnej – ponawiamy wciąż zaproszenie do małżeństw naszej parafii o zawiązywanie tej wspólnoty.

„Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu" /KKK 1601/, (KPK 1055,1).

Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Domowego Kościoła:

„W sakramencie małżeństwa to Bóg czyni siebie gwarantem i zobowiązuje się dokonać tego, co znaki sakramentalne wyrażają i co jest w nich celebrowane, mianowicie ukształtowania jedności z dwojga różnych.”.