Starajcie się odważnie dążyć do pełnej miary człowieczeństwa. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali!

II Niedziela ADWENTU
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

08 grudnia 2019r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

w piątek - Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
w sobotę- Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przypomina nam o szczególnym przywileju świętości, którym Stwórca obdarował Matkę Chrystusa. Za przyczyną Niepokalanej upraszajmy błogosławionych owoców czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy w dzisiejszą uroczystość wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w krajach byłego Związku Sowieckiego. Bóg zapłać za ofiary na ten ważny cel.

3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tace.

4. W okresie Adwentu, wsparci orędownictwem Matki Zbawiciela, przygotowujemy się na spotkanie z Panem. Serdecznie zapraszamy młodzież, dzieci i dorosłych na Msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele są one odprawiana we wtorki i czwartki o 7:00, w środę o 17:00, a w sobotę o 10:00. Poprzedzone będą one śpiewem „Godzinek” ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

5. Przed kościołem możemy nabyć świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przekazany będzie na pomoc dla najuboższych dzieci w ramach akcji Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece po 15zł a małe po 5zł.

6. Pan Dawid Głowacki (kościelny) zakończył rozwożenie opłatka na stół wigilijny. Kto nie otrzymał jeszcze opłatka z różnych przyczyn można będzie go nabyć przed kościołem czy w zakrystii.

7. Ze względu na spowiedź w Obrowie Msza św. W sobotę o godz. 10:00 – nie będzie z tego powodu spotkania z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą miały spotkanie w niedzielę po Mszy o 10:00.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, czasopisma „Idziemy”.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
ś.p. + Renata Markowska
ś.p. + Roman Lipiński
Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu!

Informacje dotyczące intencji mszalnych na nadchodzący tydzień
oraz Zapowiedzi Przedślubne również w gablocie przed kościołem parafialnym.

SZCZĘŚĆ BOŻE