Żeby znaleźć życie trzeba utracić życie; żeby się narodzić, trzeba umrzeć; żeby sie zbawić, trzeba wziąć krzyż.

XX Niedziela Zwykła

18 sierpnia 2019r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

we wtorek - wspomnienie Św. Bernarda Opata
w środę - wspomnienie Św. Piusa X, Papieża
w czwartek - wspomnienie N.M.P. Królowej
w sobotę - wspomnienie Św. Bartłomieja Apostoła

1. Regionalne Centrum Krwiodawstwa zaprasza do oddawania krwi – będzie można to uczynić w niedzielę 25 sierpnia od godz. 9:00 do 14:00 w specjalnym busie na parkingu przy kościele (Szczegóły na plakacie w gablocie).

2. W piątek 23 sierpnia obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

3. W miesiącu sierpniu Kościół zachęca do abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy do indywidualnego podjęcia tego wysiłku i modlitwy o trzeźwość narodu – na bocznym ołtarzu znajduje się księga abstynencji, możemy dobrowolnie się do niej wpisać podejmując na ten czas wspomniane wyrzeczenie od alkoholu.

4. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku: we wtorek odprawione rano o 7:30, a kancelaria w te dni będzie nieczynna. Podczas wakacyjnego czasu wolnego nie zapominajmy o Bogu, o niedzielnych Mszach świętych, modlitwie i spowiedzi.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, czasopisma „Idziemy”.

... Msze święte (intencje) 19 - 25 sierpnia 2019r. ... całość>>>

Informacje dotyczące intencji mszalnych na nadchodzący tydzień
oraz Zapowiedzi Przedślubne również w gablocie przed kościołem parafialnym.

SZCZĘŚĆ BOŻE