Ofiary na wsparcie parafii można wpłacać na konto:

„Parafia Rzymsko-Katolicka w Dobrzejewicach”

Bank Spółdzielczy w Grębocinie oddział w Dobrzejewicach

nr:

Trzeba, ażeby Polska od Bałtyku aż po Tatry, patrząc w stronę krzyża na Giewoncie, słyszała i powtarzała: Sursum corda!(W górę serca!).

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

we wtorek - Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
w piątek - Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

1. Wniebowstąpienie Pańskie przypomina nam o Boskim dziele Zbawienia, które objawiło się poprzez Jezusa Chrystusa. Jezus zstąpił z nieba by odkupić swój lud poprzez swoją Świętą Mękę i Zmartwychwstanie. Wniebowstąpienie było konieczne by Duch Święty oświecił uczniów do mężnego głoszenia dzieła Zbawienia.

2. Dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Poprzez modlitwę i cierpienia pamiętajmy o braciach którzy cierpią za wiarę.

3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu oraz życie wieczne dla zmarłych.

4. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

5. Kolejna niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Trwamy także w nowennie przed świętem zesłania.

6. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w tygodniu po Mszy św. o godz. 17:30, w sobotę o 9, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16. Od poniedziałku do soboty nabożeństwa transmitowane poprzez środki społecznego przekazu (Facebook).

7. Transmisja Mszy Św. niedzielnej o godz. 10.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej czasopisma „Idziemy”.

Informacje dotyczące intencji mszalnych na nadchodzący tydzień
oraz Zapowiedzi Przedślubne w gablocie przed kościołem parafialnym.

SZCZĘŚĆ BOŻE