Do zbawienia idzie się przez życie na ziemi i trzeba, ażeby to życie było także urządzone po ludzku i po Bożemu.

Druga Niedziela Zwykła

19 stycznia 2020r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

we wtorek - wspomnienie Św. Agnieszki dziewicy i męczennicy
w piątek - wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła
w sobotę- święto Nawrócenia Św. Pawła

1. Trwamy w Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan – włączmy się w to dzieło poprzez osobistą modlitwę Komunie św. oraz cierpienia.

2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

3. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską w naszych rodzinach. – za życzliwe przyjęcie nas serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

4. Ze względu na rozpoczynający się za tydzień czas ferii spotkania z młodzieżą oraz dziećmi do I Komunii Świętej odbędą się po czasie Zimowego wypoczynku.

5. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

6. Zachęcamy do nabywania lektury prasy katolickiej, czasopisma „Idziemy”.

Informacje dotyczące intencji mszalnych na nadchodzący tydzień
oraz Zapowiedzi Przedślubne również w gablocie przed kościołem parafialnym.

SZCZĘŚĆ BOŻE