Potrzebny jest pokój, który jest darem Boga i owocem dialogu, ducha pojednania, zwłaszcza zaś owocem poszanowania godności każdego człowieka.

VII Niedziela Zwykła

23 lutego 2020r.

1. Każda niedziela jest dniem Pańskim, w którym gromadzimy się na modlitwie we wspólnocie, dniem radości i odpoczynku od pracy. Biorąc udział we Mszy Świętej, poświadczamy naszą wiarę, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii w świecie.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu. Wykorzystajmy ten czas do duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitw o trzeźwość naszych rodzin.

3. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 9:00 i 17:00. Poprzez posypanie głów popiołem rozpoczniemy czas zadumy i pokuty oraz naszego nawrócenia.
W tym dniu obowiązuje post ścisły:
polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.

4. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 17, oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę o godz. 15:45.
Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym wyjątkowym pasyjnym czasie przede wszystkim młodzież i dzieci wraz z rodzicami.

5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa”

6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w sobotę po Mszy o godz. 9:00, dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w niedzielę po Mszy o godz. 10:00.

7. Zachęcamy do nabywania lektury prasy katolickiej, czasopisma „Idziemy”.

Informacje dotyczące intencji mszalnych na nadchodzący tydzień
oraz Zapowiedzi Przedślubne również w gablocie przed kościołem parafialnym.

SZCZĘŚĆ BOŻE