Bądzcie wytrwali. Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21 kwietnia 2019r.

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2. Msze Święte w Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego: 8:00, 10:00, 12:00 i 16:00.
W drugim dniu Świąt Wielkanocnych ofiary składane na tace przeznaczone będą na Sanktuarium Narodzin i Chrztu Św. Faustyny Kowalskie w Świnicach Warckich.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Najbliższą Niedzielę Obchodzić będziemy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego

4. Spotkanie i próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii w środę (24 kwietnia) po Mszy o godz. 18:00 oraz w sobotę (27 kwietnia) po Mszy 9:00.
Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (czytających, dziękujących) odbędzie się w czwartek (25 kwietnia) po Mszy o 18:00. Próby przed bierzmowaniem dla wszystkich w najbliższą niedzielę po Mszy o 10:00.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, czasopisma „Idziemy”.

Niedziela Palmowa

14 kwietnia 2019r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii Wielkiego Tygodnia.
W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę oraz przez święta kancelaria nie będzie czynna.

2. Dziś także przypada duga niedziela w miesiącu – ofiary złożone na tace przeznaczamy na dalsze prace renowacyjne w naszej świątyni.

3. Spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła odbędzie się dzisiaj po Mszy wieczorowej (około 17:00) – spotkanie w salce parafialnej.

4. W tym tygodniu rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne.
Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej - pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa - o godz. 18:00. Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Wielki Piątek - Dzień śmierci naszego Zbawiciela na Krzyżu - Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. W tym dniu serdecznie zapraszamy na wspólną Drogę Krzyżową ulicami Dobrzejewic na godz. 10:00.
Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych, jeden posiłek do syta.

6. Wielka Sobota - wypełniona ciszą, Zbawiciel zstępuje do Otchłani by wybawić tych, którzy wyczekiwali Zbawienia od początku świata. Przygotowuje nas to do Wigilii Paschalnej, radości Zmartwychwstania. To najważniejsze Święta Chrześcijaństwa, tajemnica naszej wiary prowadzące do zbawienia. Adoracja Pana Jezusa w grobie przez cały dzień oraz w nocy. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18:00. Zapraszamy tradycyjnie Straż z naszej parafii do podjęcia czuwania przy grobie.
Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę - o godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00.

7. Msza Rezurekcyjna rozpocznie się o godzinie 6:00 w poranek niedzielny. Zapraszamy orkiestrę, asystę, dzieci sypiące kwiaty, strażaków.

8. Dziękujemy za ofiary na kwiaty:
• Mieszkańcom Dobrzejewic od pp. Łazienka do pp. Machajewskich;
• Mieszkańcom Głogowa ul. Warszawska do figury;
• Mieszkańcom Dobrzejewic za kościołem;

9. - Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii w Wielki Poniedziałek i Wtorek o godz. 16:30;
- próba dziewczynek do sypania kwiatków po Mszy o 18:00 (też poniedziałek i wtorek).
- Obowiązkowe spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w wielką środę (16 kwietnia) po Mszy o 18:00.
- Zbiórka Ministrantów we wtorek po Mszy o 18:00.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, czasopisma „Idziemy”.

... Msze święte (intencje) 20-28 kwietnia 2019r. ... całość>>>

Informacje dotyczące intencji mszalnych na nadchodzący tydzień
oraz Zapowiedzi Przedślubne również w gablocie przed kościołem parafialnym.

SZCZĘŚĆ BOŻE