Pozwólcie, by Duch Święty prowadził was trudnymi drogami Ewangelii. II

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

05 kwietnia 2020r.

1. Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa) wprowadza nas w wydarzenia z przed 2000 lat. Ten Wielki Tydzień przez trwającą epidemię będziemy przeżywać wyjątkowo oraz w sposób okrojony. Jednak wykorzystajmy ten czas w naszych domach i rodzinach na modlitwę oraz łączenie się duchowo poprzez środki masowego przekazu w te święte Dni Triduum Paschalnego.

2. W Wielki Czwartek we wszystkich kościołach jest sprawowana tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowionych sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii.

3. W Wielki Piątek obowiązuje nas wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Nie będzie natomiast adoracji Krzyża.

4. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Jednak ze względu na trwającą epidemię oraz na obostrzenia wystawienia Najświętszego Sakramentu nie będzie w grobie. Jednak zachęcamy do nawiedzania w tym dniu świątyni i o modlitwę o ustanie pandemii koronawirusa.
Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Adoracja w naszym kościele do godz. 21.

W sobotę nie będzie święcenia pokarmów, ale można skorzystać z sakramentu pokuty oraz modlitwy przy grobie Pana Jezusa. Zachęca się do poświęcenia i kultywowania tradycji poprzez błogosławieństwo pokarmów czy to ojca rodziny czy matki.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 7:00. Jednak stosując się do zaleceń Episkopatu Polski oraz zarządzeniu biskupa włocławskiego nie będzie procesji rezurekcyjnej.

6. Msze św. Triduum Paschalnego o godz. 18:00.

7. W Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Drugi Dzień Świąt (Poniedziałek Wielkanocny) nie będzie Mszy Św. O godz. 16:00!

8. TRANSMISJE ONLINE LITURGII.
Istnieje możliwości śledzenia transmisji na żywo poprzez stronę: Parafia rzymsko-katolicka św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach na FB >>>
Transmisje będą:

9. Zachęcamy do bezpłatnego pobrania aktualnego numeru tygodnika „Idziemy” z dodatkiem diecezjalnym "Ład Boży" bezpośrednio ze strony idziemy.pl >>>

25.03.2020r - Biskup Włocławski Wiesław Mering - Ograniczenie liczby uczestników Mszy św. do 5 osób, zasady odprawiania Mszy świętych parafialnych, pogrzebów, ślubów i chrztów w związku z ostatnimi decyzjami władz państwowych o ograniczeniach obowiązujących w stanie epidemii, znalazły się w najnowszym zarządzeniu biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, które z dniem 25 marca uaktualnia przepisy dotyczące duszpasterstwa w nadzwyczajnej sytuacji, jaką jest epidemia koronawirusa.
Diecezja Włocławska... PILNE!!! – dyspensa i nowe zarządzenie o duszpasterstwie w stanie epidemii >>>

28.03.2020r - Biskup Włocławski Wiesław Mering wydał dekret o obchodach Świąt Wielkanocnych w diecezji włocławskiej
Diecezja Włocławska... Dekret o obchodach Świąt Wielkanocnych w stanie epidemii >>>

Informacje dotyczące intencji mszalnych na nadchodzący tydzień
oraz Zapowiedzi Przedślubne w gablocie przed kościołem parafialnym.

SZCZĘŚĆ BOŻE